برگزاری اولین اردوی جهادی ترکیبی با مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار

به گزارش روابط عمومی مرکز،اولین اردوی جهادی ترکیبی مرکز آموزش علمی علوم پزشکی کوار با همکاری دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز جمعه مورخ 30/1/92 در روستای هورباف شهرستان کوار برگزار گردید. آقای مهندس شمس نیا رئیس مرکز اظهار داشت قبل از برگزاری این اردو گروههای پیشرو از دانشکده های مختلف دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در منطقه و هماهنگی با شورا و بهورز نیازمندی های منطقه را مشخص و گروههای هدف را تعیین نمودند. برنامه های خدمت رسانی در صبح روز جمعه با قرائت زیارت عاشورا با حضور اهالی روستا و مسئولین در مسجد آغاز گردید و با مستقر شدن تیم های پزشکی در مدرسه و خانه بهداشت پیگیری شد. اهم فعالیت های انجام شده در مدرسه انجام فلوراتراپی دندان کلیه دانش آموزان، اندازه گیری قد و وزن آنها و رسم نمودار رشد و ویزیت عمومی بود. همچنین برنامه های مختلف فرهنگی و سرگرمی و ورزشی نیز برای آنها در نظر گرفته شد. از حدود 60 نفر از بانوان روستا تست های ماموگرافی و پاپ اسمیر گرفته شد. با توجه به شعار امسال در خصوص جدی گرفتن فشار خون، از افراد بالای 40 سال روستا تست فشار خون گرفته شد و افرادی که فشار خون آنها بالا تشخیص داده شد به پزشک عمومی مستقر در اردو ارجاع داده شد. همچنین از پزشک داروسازی جهت مشاوره دارویی استفاده گردید. خانم دکتر قدک پور و دکتر عوض زاده نیز به مشاوره والدین و دانش آموزان پرداختند. کارگاه آموزشی تغذیه نیز برای والدین و دانش آموزان برگزار شد. آقایان دکتر مظلومی و دکتر خسروی مسئولین فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آقای دهقان معاون پدافند غیر عامل استان و آقای فیاض پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس مستقر از این اردوی جهادی بازدید به عمل آوردند. در پایان، جلسه هم اندیشی در خصوص بررسی مشکلات موجود در منطقه با حضور اساتید و مسئولین حاضر در اردو برگزار گردید و مقرر گردید نتیجه گیری و تصمیم گیری نهایی طی جلسه ای در استانداری انجام شود. ضمنا در این اردو به حدود 60 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) جیره خشک اعطا گردید. لازم می دانم از مسئولین محترم نهاد ها و اداراتی که در برگزاری این اردوی جهادی کمک های شایان توجهی نمودند خصوصا فرماندار محترم، امام جمعه محترم، فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار، ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) کوار، ریاست محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان کوار، ریاست محترم جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز تشکر و قدردانی نمایم. تشکر ویژه ای نیز از آقای فیاض پور مسئول اردوی های جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خاطر زحمات شبانه روزی که در برگزاری اردو های جهادی انجام می دهند به عمل می آید. 

 

برگزاری دومین اردوی جهادی با مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار

 به گزارش روابط عمومی مرکز،این اردوی جهادی با هدف کمک رسانی به اقشار بی بضاعت روستای هکوان شهرستان کوار و با مشارکت ارگانهای و نهادهای مختلف سطح شهرستان از جمله شبکه بهداشت و درمان و پژوهشی،کمیته امداد وامام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثار گران، هلال احمر و مقاومت بسیج سپاه در روز سه شنبه 27 تیر ماه 91 انجام شد . آقای شمس نیا مدیر مرکز دانشکده علمی کاربردی کوار از برگزاری اردوی جهادی اظهار خرسندی کرده و انجام این قبیل امور خداپسندانه را امری لازم و ضروری دانستند .
آقای راسخ مسئول برگزاری اردوی جهادی دانشکده علمی کاربردی کوار اظهار داشت: روستای هکوان جزء روستای توابع فرمشکان کوار محسوب می شود. این روستا دارای جمعیتی بالغ بر 860 نفر می باشد که در 15 کیلومتری شهرستان کوار واقع است. در این روستا 60 خانوار از  176 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند .اهم فعالیت های انجام شده این اردو جهادی یک روزه شامل غبار روبی مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، ویزیت و توزیع داروی رایگان، بیان احکام شرعی و مشاوره خانوادگی، بیان مسائل بهداشتی توسط کارشناس بهداشت و توزیع سبد کالا بین خانوار های بی بضاعت و تحت پوشش کمیته امداد و امام خمینی (ره) می باشد. از شاخص ترین برنامه انجام شده در این اردو می توان به برگزاری کلاس فرهنگی تفریحی در قالب ،جنگ شادی برای کودکان و نوجوانان که بسیار مورد استقبال بچه ها و خانواده های قرار گرفت که اهم عناوین برنامه ها در این کلاس ها  مباحث مربوط به امام شناسی، شعر، قرائت حمد وسوره و همچنین مسابقه دارات .... می باشد که در پایان به تمامی بچه ها هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.


 


برگزاری سومین اردوی جهادی توسط مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار 

 به حول قوه الهی سومین اردوی جهادی با هدف کمک به اقشار محروم جامعه با مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار و همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار، کمیته امداد امام خمینی کوار و جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز در روز چهارشنبه مورخ 26/7/91 در دو روستای محروم کدو و ذرات از توابع فرمشکان شهرستان کوار برگزار گردید. اهم فعالیت های انجام شده در این اردوی یک روزه ویزیت رایگان و توزیع دارو، ویزیت دانش اموزان و انجام معاینات مربوط به علائم حیاتی دانش اموزان، مشاوره تحصیلی و روانشناسی، اجرای برنامه های فرهنگی شامل سرود و مسابقات ورزشی و نقاشی برای دانش آموزان و توزیع سبد کالا بین اقشار محروم بوده است. 


  
برگزاری چهارمین  اردوی جهادی محرم  توسط مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار

به گزارش روابط عمومی مرکز،چهارمین اردوی جهادی محرم با هدف کمک به اقشار محروم جامعه با مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار و باهمکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار، کمیته امداد امام خمینی کوار و جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز  و شبکه بهداشتی و درمانی و پژوهشی کواردر روز چهارشنبه مورخ 22/9/91 در روستای محروم قنات از شهرستان کوار برگزار گردید. اهم فعالیت های انجام شده در این اردوی یک روزه ویزیت رایگان و توزیع دارو، زیارت اهل قبور ، دیداربا خانواده معظم شهدا، مشاوره تحصیلی و روانشناسی، اجرای برنامه های فرهنگی شامل سرود و مسابقات ورزشی و نقاشی برای دانش آموزان و توزیع سبد کالا بین اقشار محروم بوده است. 
 


برگزاری پنجمین اردوی جهادی توسط مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار

به گزارش روابط عمومی مرکز،پنجمین اردوی جهادی  با هدف کمک به اقشار محروم جامعه با مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی علوم پزشکی کوار و باهمکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار، کمیته امداد امام خمینی کوار و شبکه بهداشتی و درمانی و پژوهشی کوار و جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز در روز چهارشنبه مورخ 16/12/91 در روستای محروم ارباب علیا از شهرستان کوار برگزار گردید. اهم فعالیت های انجام شده در این اردوی یک روزه ویزیت رایگان و توزیع دارو، ، مشاوره تحصیلی و روانشناسی،  اجرای برنامه های فرهنگی شامل سرود و مسابقات ورزشی و نقاشی برای دانش آموزان و توزیع سبد کالا بین اقشار محروم بوده است.  ضمنا طی مراسمی چند اصله نهال در مدارسه شهید کرمی به مناسبت هفته درختکاری کاشته شد

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1392-2-17 15:53        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ